Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

29

01
2021

Turpmāk vairs nav jāmaksā par oficiālajām publikācijām “Latvijas Vēstnesī”

On 29, 01 2021 | No Comments | In Uncategorized | By Sandis Bertaitis

Nesenie Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma grozījumi paredz, ka no 2021. gada 1. janvāra izmaksas par oficiālo publikāciju izdevumā “Latvijas Vēstnesis” vairs nebūs jāsedz informācijas iesniedzējam, proti, klientam. Turpmāk izmaksas par ierakstu izsludināšu izdevumā “Latvijas Vēstnesis” tiks segtas no valsts budžeta līdzekļiem. Klientam joprojām jāveic atbilstošie valsts nodevu maksājumi.

Minētais attiecas uz ierakstu izsludināšanu Komercreģistrā, Uzņēmumu reģistra žurnālā, Laulāto mantisko attiecību reģistrā un Politisko partiju reģistrā. Tas nozīmē, ka turpmāk maksa par publikāciju vairs netiks piemērota par oficiāliem paziņojumiem, kuru publicēšana “Latvijas Vēstnesī” ir obligāta (piemēram, komersantu paziņojumi par jaundibinātu vai likvidētu komercsabiedrību vai izmaiņām komercsabiedrībā, paziņojumi kreditoriem, akcionāriem un dalībniekiem, tāpat arī politisko partiju un laulības līgumu slēdzēju paziņojumi).

Ja maksājums ir veikts par oficiālo paziņojumu, kas publicēts pēc 2021. gada 1. janvāra, iesniedzējs to var saņemt atpakaļ, nosūtot rakstisku iesniegumu “Latvijas Vēstnesim”.