Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

12

12
2022

Oficiālā elektroniskā adrese – no 2023. gada 1. janvāra obligāta visām juridiskajām personām Latvijā

On 12, 12 2022 | No Comments | In Uncategorized | By Fort Riga

Jau no 2023. gada 1. janvāra visām juridiskajām personām – SIA, AS, biedrībām, nodibinājumiem un citiem reģistros Latvijā reģistrētajiem tiesību subjektiem – ir pienākums reģistrēt un izmantot oficiālo e-adresi jeb digitālo pastkastīti.

E-adresi var izveidot divos veidos – portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu dokumentu vadības sistēmā, iesniedzot iesniegumu Valsts reģionālās attīstības aģentūrā. E-adresei iespējams piekļūt portālā Latvija.lv, identificējoties elektroniski – ar personas apliecību (eID karti), mobilo lietotni eParaksts Mobile vai eParaksts karti. Savukārt pieteikums par e-adreses pieslēguma izveidi jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Jāņem vērā, ka dokuments, kas nosūtīts uz e-adresi, uzskatāms par paziņotu otrajā darba dienā pēc tā nosūtīšanas, neatkarīgi no tā, kur adresāts atrodas. Galvenais saziņas veids starp valsts iestādi un personu turpmāk būs e-adrese. Tāpēc e-adreses kontam jāseko regulāri.

Vairāk informācijas par e-adresi: https://latvija.lv/lv/BUJEadrese un https://mana.latvija.lv/e-adrese-juridiskam-personam/