Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

22

06
2022

No 2022. gada 23.jūnija ierobežotas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu un juridisko personu līdzdalības tiesības nacionālajai drošībai nozīmīgā kapitālsabiedrībā vai personālbiedrībā

On 22, 06 2022 | No Comments | In Uncategorized | By Fort Riga

23.06.2022. stājas spēkā grozījumi Nacionālajā drošības likumā, kas paredz, ka Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi un juridiskās personas nevar:

  1. iegūt būtisku līdzdalību vai izšķirošu ietekmi nacionālajai drošībai nozīmīgā kapitālsabiedrībā;
  2. būt par nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības patieso labuma guvēju;
  3. kļūt par nacionālajai drošībai nozīmīgas personālsabiedrības biedru.

Ja tomēr šāda persona ir biedrs, tad ar rītdienu attiecīgais biedrs nav tiesīgs pārstāvēt personālsabiedrību un kārtot tās lietvedību. Savukārt, ja šāda persona ir dalībnieks ar izšķirošu ietekmi vai būtisku līdzdalību vai patiesais labuma guvējs, tad attiecīgais dalībnieks (t.sk. tās personas, caur kurām patiesais labuma guvējs realizē kontroli / dalību) nevar izmantot balsstiesības. Nosakot pārstāvības normu, attiecīgās daļas netiek ņemtas vērā.

Statūtu noteikumi vai vienošanās, kas ir pretrunā minētajiem ierobežojumiem, nav spēkā tajā daļā, kura neatbilst ierobežojumiem.

Darījums vai rīcība, kas ir par pamatu tiesību iegūšanai pretēji ierobežojumiem, Latvijā nav spēkā no attiecīgā darījuma noslēgšanas vai attiecīgās rīcības brīža.