Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

24

04
2019

FORT iesaistās jaunā Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda darbībā

On 24, 04 2019 | No Comments | In Uncategorized | By Sandis Bertaitis

Advokātu birojs FORT ir iesaistījies Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda darbībā, sniedzot fondam juridisku palīdzību. Viens no fonda dibinātājiem un valdes locekļiem kopš tā pirmssākumiem ir advokātu biroja partneris Sandis Bērtaitis.

Pagājušā gada nogalē vairāku domubiedru grupa pēc bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera iniciatīvas nodibināja fondu, lai nodrošinātu Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekta izstrādi, saskaņošanu un realizāciju. Patlaban fonds jau ir veicis pieminekļa digitālo uzmērīšanu un trīsdimensionālā modeļa izstrādi, kas ir priekšnoteikums turpmākai apgaismojuma projektēšanai.

Tiek plānots pieminekļa izgaismošanu veidot trīs dažādās noskaņās – ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos, svētku izgaismojums, ko izmanto valsts svētkos vai citos svinīgos gadījumos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos, kā arī īpaši mākslinieciski veidots izgaismojums.

24,aprīlī fonds sadarbībā ar “Ziedot.lv” atklāja labdarības kustību “Gaisma mūsu brīvībai!”, kuras mērķis ir vākt līdzekļus Brīvības pieminekļa izgaismošanai. Fonda pārstāvji aicina ikvienu iesaistīties fonda iniciatīvā un palīdzēt sniegt gaismu Brīvības piemineklim. Plašāka informācija par fondu ir pieejama mājas lapā www.brivibaspiemineklis.lv.