Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

17

05
2022

FORT advokāts Sandis Bērtaitis piedalās konferencē “Enerģētika 2022”

On 17, 05 2022 | No Comments | In Uncategorized | By Fort Riga

Š.g. 11. maijā norisinājās izdevniecības “Dienas Bizness” rīkotā konference “Enerģētika 2022”, kuru var uzskatīt par vienu no būtiskākajām ikgadējām konferencēm Latvijā, kas veltīta enerģētikai un ar to tieši saistītiem jautājumiem. Šogad konferencē tika diskutēts par pašreizējo kritisko situāciju enerģētikas nozarē. Galvenā uzmanība tika pievērsta jautājumiem par enerģētiskās neatkarības veicināšanu, nozares pārkārtošanu un pielāgošanu jaunajiem apstākļiem, kā arī atjaunīgo energoresursu konkurētspēju un ilgtspēju.

Konference bija plaši apmeklēta, un tajā piedalījās vairāki vadošie enerģētikas nozares uzņēmumi, t.sk. AS “Latvenergo”, AS “Sadales tīkls”, AS “Augstprieguma tīkls”, AS “Latvijas Gāze”, AS “Conexus Baltic Grid” un SIA “FORTES”, pārstāvji no Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, nevalstiskās organizācijas, kā arī mācībspēki un ekonomisti.

Konferencē piedalījās arī FORT partneris, zvērināts advokāts Sandis Bērtaitis, uzstājoties ar prezentāciju par tēmu “Atjaunīgo energoresursu atbalsta tiesiskais regulējums: atskats uz iepriekšējās desmitgades transformācijām”. Prezentācijā tika likts uzsvars uz tiesiskā regulējuma nepilnībām, kurām bijusi negatīva ietekme uz atjaunīgo energoresursu plašāku izmantošanu enerģijas ražošanā. Sandis vērsa klausītāju uzmanību uz pieļautajām kļūdām politikas plānošanas un likumdošanas procesā, lai turpmāk varētu no tām izvairīties un efektīvāk veicināt enerģijas ražošanu no atjaunīgiem energoresursiem.

FORT ir plaša pieredze enerģētikas tiesību jomā, jo īpaši darbā ar tiesisko regulējumu, kas skar atjaunīgos energoresursus. FORT kā juridiskās palīdzības sniedzējs cita starpā ir bijis iesaistīts likumdošanas procesā, kā arī vairākās konstitucionālajās tiesvedībās, kuru ietvaros izskatīti jautājumi par atjaunīgo energoresursu tiesiskā regulējuma atbilstību Satversmei, un daudzās administratīvajās tiesvedībās, kurās skatīti strīdi par šī regulējuma piemērošanu. Prezentācija konferencei tika sagatavota, pamatojoties uz vairāk nekā desmit gadu pieredzi darbā ar enerģētikas tiesībām.