Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

19

06
2019

Ar diskusiju par informācijas atklātību FORT piedalās sarunu festivālā LAMPA

On 19, 06 2019 | No Comments | In Uncategorized | By Sandis Bertaitis

Šī gada 28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā jau piekto vasaru norisināsies sarunu festivāls LAMPA, platforma jēgpilnām diskusijām un sarunām. Kā norāda paši LAMPAs veidotāji, sarunāties nozīmē diskutēt, ieklausīties un, kas svarīgi – pieņemt, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist. LAMPA ir vieta katram, kam ir ko teikt, un ikvienam, kurš vēlas paplašināt savu redzesloku un asināt prātu.

LAMPĀ šogad piedalīsies arī FORT, rīkojot diskusiju par ne vien juridiskajā, bet arī pilsoniskajā sabiedrībā kopumā aktuālu tēmu “Informācijas atklātība publiskajā sektorā – kur esam un kurp ejam?” Diskusijas laikā tās dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, vai Informācijas atklātības likums funkcionē pienācīgi un vai nereti sastopamā iestāžu prakse nesniegt informāciju, atsaucoties uz dažādiem margināliem iemesliem, vērtējama kā likuma garam un mērķim atbilstoša, vai varbūt tomēr būtu nepieciešamas kādas izmaiņas.

Sarunā piedalīsies pārstāvji no Augstākās tiesas Senāta, sabiedriskās politikas centra PROVIDUS, žurnālistu aprindām, kā arī Tieslietu ministrijas, savukārt sarunu moderēs FORT partneris Sandis Bērtaitis, kas praktizē administratīvajās tiesībās un ikdienā saskaras ar iestāžu darbību un tās izvērtējumu no tiesu skatpunkta.

Diskusija notiks pirmajā festivāla dienā 28.jūnijā (piektdienā) plkst. 12:30 Tiesiskuma teltī, kuras saimnieki šogad ir VSIA „Latvijas Vēstnesis”. Diskusijas ieraksts nav plānots, tādēļ uz tikšanos klātienē Cēsīs! Plašāka informācija par festivālu pieejama www.festivalslampa.lv.